Chovatelská stanice - Flanderský bouvier

Výstavy

Klunová výstava - 2013

V pátek jsme vyrazili do Netolic na Klubovou výstavu. Protože je ceta dlouhá a náročná rozhodli jsme se jet už v pátek. Navíc jsme cestou nabírali Baxlyho rodičů, kterého jsem na tuto akci také přihlásila. Přihlášena byla také Angela, už jen do třídy "mimo konkurenci" protože má za sebou již tři vítězství na těchto výstavách a chtěli jsme nechat případný titul těm mladším.

Na výstavu byla také přihlášena Beanie a z Brna přijeli s Badýskem. Takže se tam sešla celá rodinka Laughing.

Bohužel i kdyš v týdnu bylo krásně, na víkend se počasí pokazilo. V noci pršelo a zrovna tak v sobotu. Výstavní kruh byl podmáčený a kluzký na některých místech byly kaluže.

I přes náročné podmínky se nám výstava vydařila. S Baxlym jsem vyběhala V1,CAC, Klubový vítěz, Beanie po tuhém boji získala V2, res.CAC, Badýsek bohužel odešel bez titulu, protože ač první čast posudku měl velmi pěknou, neukázal se paní rozhodčí v pohybu ( nechtěl klusat) a ta mu za to dala známku VD2. Ange pak v posudku napsala že je velmi kvalitní a pochálila ji hlavu {#emotions_dlg.yes}.

Nutno napsat, že paní rozhočí ze Španělska Elia Alia posuzovala podle mého spravedlivěji než Francouzský rozhodčí v loňském roce. Rozhodně nediskriminovala černé jednce.Wink

Posudky  byly opravdu kraťounké, ale výstižné, hodně pozornosti věnovala hloubce a šířce hrudníku. Psy si pečlivě prohmatala a tak jí neuniklo nic...nic se nedalo schovat střihem Cool. Zuby pak kontrolovala sama, prostě jim do té tlamy strčila ruku a bylo to .....

Po posuzování a členské schůzi proběhl ještě svod a bonitace. Na svod jsem měla přihlášenou Darcy. Darcy se nejdříve chovala jako cvok nebyla schopná být chvilku v klidu, ale předvedla se pěkně a na konci už byla úplný miláček Smile... je to prostě moje bláznivé psisko.

Bonitace se pak zúčastnila Beanie a Bydýsek, také úspěšně.

Původně jsme meli Ange, Baeny, Badyho a Baxlyho přihlášené na soutěž chovateských skupin, ale protože už bylo hodně hodin a všichni bydlíme daloko od místa konání, nakonec jsme se nezúčastnili.

Pro Ramba, Amandu a Gastona to byl dlouhý výlet a je jen škoda, že nám nepřálo počasí..

Fotky jsou zde a posudky s fotkama zde

© 2011-2016 všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek